👈 فروشگاه فایل 👉

بررسی چگونگی عملکرد سیستم بارکد خوان

ارتباط با ما

... دانلود ...

بررسی چگونگی عملکرد سیستم بارکد خوان

پیش گفتار :

پروژة دستگاه بار كد خوان محصول تحقیق چندین ماهه بوده كه در این مسیر از منابع و مأخذهای مختلف در زمینة باركد خوانی و ارسال آن به پورت سریال PC بهره جستم .

لازم به ذكر این نكته است كه مطلوب نظر اینجانب استفاده از باكس رفلكسی باركد خوان بود ولی به دلیل یافت نشدن این باكس بنده را بر آن داشت كه به جای استفاده از روش انعكاسی از روش عبوری استفاده نمایم .

كه این روش مستلزم آن بود كه كارت را نیز اینجانب تعریف نمایم. كه توضیحات لازم در ادامه ارایه خواهد شد.

ـ هدف كلی ساخت:

می دانیم امروزه دنیای الكترونیك روند رو به رشد سریعی را می پیماید كه در مقایسه با گدشته غیر قابل وصف است. در این پیمایش سرعت ارسال و دریافت اطلاعات نقش بسزایی دارد و افكار متخصصین را كاملاً به خود مشغول كرده تا مسأله زمان را به حداقل رسانده و نرخ ارسال و دریافت داده ها را تا نهایت ممكن بالا ببرند.

اینك با پی بردن به اهمیت این مسأله ما نیز در جهت تحقق نیل به این هدف دستگاه باركد خوان را طراحی نموده و یك نمونه عملی آنرا ساختیم. این دستگاه همچنان كه از نامش پیداست قادر به خواندن باركد و ارسال آن به پورت سریال PC است.

كه با قرار گرفتن كارت در بین فرستنده ـ گیرنده نوری خطوط سیاه و سفید trace می شوند و كد این كارت استخراج می شود و از طریق پورت سریال به PC منتقل می شود.

قسمت عمده و مهم طراحی و ساخت این دستگاه، میكروكنترلر 8051 است .

كه در بخشهای آینده به توضیح این مسأله می پردازیم.

فهرست:

ـ پیش گفتار

ـ هدف كلی ساخت

ـ توضیح میكرو كنترلر 8051

ـ شرح سخت افزار سیستم

ـ شرح IC MAX 232

ـ شرح استاندارد RS 232

ـ توضیح برنامه نرم افزاری

👇محصولات تصادفی👇

کتاب شش متری(راهنمایی کاربردی و علمی در حوزه کسب و کار) پیشینه و مبانی نظری تحقیق تحلیل محتوا پروژه کارآفرینی طرح کسب و کار ایجاد جایگاه سوخت CNG گزارش کارآموزی بررسی مکانیک خودرو دانلود سازمان تجارت جهانی WTO 45 ص