مقولات عشر | accused | 1856

دانشجوی محترم سلام و عرض ادب. در این پست فایل کامل مقولات عشر معرفی شده است. این فایل نسبت به سایر سایت ها جامع تر و با کیفیت بالاتری بوده پس پیشنهاد می کنم حتما از سایت ما دانلود بفرمایید. توجه: اگر رمز اینترنتی یا همان رمز دوم کارتتون رو در اختیار ندارید، باید برای پرداخت هزینه محصول آن را تهیه کنید. برای این منظور به عابر بانک مراجعه کنید.

١١٠ «. ﮐﻪ درﺧﻮاﺳﺖ مقولات عشر ﻣﺮا ﺑﭙﺬﯾﺮد ﺗﻮ » : ﺑﻄﻠﻤﯿﻮس مقولات عشر ﭼﻬﺎردﻫﻢ ﮔﻔﺖ ﻧﺎﻣﻪ را ﺑﻨﻮﯾﺲ و مقولات عشر ﺑﺮاي او ﺑﻔﺮﺳﺖ و اﮔﺮ وي مقولات عشر درﺧﻮاﺳﺖ را ﺑﭙﺬﯾﺮد و مقولات عشر ﺑﻪ «. اﺳﮑﻨﺪرﯾﻪ ﺑﯿﺎﯾﺪ ﺑﺪون مقولات عشر ﺗﺮدﯾﺪ ﺑﺎ ﻗﺸﻮن ﺧﻮد ﺧﻮاﻫﺪ آﻣﺪ

مقولات عشر

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: مقولات عشر

مقولات عشر

بر خلاف طب جدید، قدما و طبیبان گذشته برای درك بهتر ازمحیط اطراف خود و تقسیم بندی مفاهیم از علومی همچون طبیعیات كمك میگرفتند.

بر این اساس نیازمند به دانستن فلسفه و آمیختن آن با طب بودند كه اتفاقاً بدین وسیله خیلی بهتر و می‌توانستند به اهداف خود برسند.

بر این اساس به بررسی پاره‌ای از این مفاهیم می‌پردازیم.

هر مفهومی كه به ذهن آدمی برسد، وجود یا عدم وجود آن 3 حالت می‌تواند داشته باشد:

1 – وجودش ضروری و عدم وجود آن محال و ممتنع است مثل خالق جهان كه آن را واجب الوجود گویند.

2 – وجودش محال و ممتنع و عدم آن واجب است مانند شریك برای خداوند كه این را ممتنع الوجود گویند.

3 – وجودش و عدمش ضرورتی ندارد و می‌تواند باشد یا نباشد مثل تمام اشیای اطراف ما كه اینها را ممكن الوجود گویند.

ممكن الوجود‌ها از 10 مقوله خارج نیستند كه این 10 مقوله را مقولات عشر گویند.

1 – مقولة اول جوهر است و جوهر چیزی است كه به خودی خود وجود دارد و وجودش وابسته به وجود چیز دیگری نیست.

جوهر خود بر 5 قسم است كه به آن‌ها جواهر پنج‌گانه گویند و عبارتند از:

الف – جواهر مادی: شامل: 1 – جسم 2 - هیولی 3 – صورت

ب – جواهر مجرّد (مفارق) شامل : 1 – نفس 2 – عقل

الف – جواهر مادی:

1 – جسم، جوهری است كه بتوان برای آن ابعاد 3 گانة طول و عرض ارتفاع را در نظر گرفت.

2 – هیولی یا مادة المواد یا ماده همان اجزای غیر قابل تجزیة هر جسم هستند. در واقع جوهری است كه جسم به آن بالقوه می‌تواند موجود شود و تحقق یابد در واقع هیولی، جوهری است كه استعداد تبدیل شدن به جسم را دارد. اگر جسم را صندلی فرض كنیم، مادة المواد آن چوب است.

3 – صورت، جوهری است كه جسم بوسیلة آن به فعلیت می‌رسد. در واقع مادة المواد یا هیولی وقتی ابعاد می‌پذیرد و طول و عرض و ارتفاع پیدا می‌كند، صورت جسمیه پیدا می‌كند.

هیولی و صورت جسمیه لازم و ملزوم هستند و نمی‌توان ماده‌ای داشت بدون صورت جسمیه و نمی‌توان صورت جسمی تصور كرد بدون اینكه ماده داشته باشد.

صندلی صورت جسمیه‌ای است كه از ماده چوب تشكیل شده است. صورت جسمیه را باید از صورت نوعیه و شكل افتراق دهیم.

انسان، درخت و كبوتر از نظر صورت جسمیه همگی یكسان هستند یعنی همگی دارای طول و عرض و ارتفاع هستند اما از نظر صورت نوعیه با هم متفاوت هستند، انسان دارای صورت نوع انسان و درخت دارای صورت نوع درخت است. به عبارتی می‌توان گفت نوع چینش اجزای هر جسمی صورت نوعیه آن را ایجاد می‌كند. گاهی چینش اجزا، صورت انسان و گاهی صورت درخت را ایجاد می‌كند.

همه انسان‌ها دارای صورت نوعیة نوع انسان هستند اما شكل انسان‌ها متفاوت است.

👇محصولات مشابه با مقولات عشر👇

👇محصولات تصادفی👇

پاورپوینت مدیریت خطر (ریسک) در رشته مدیریت بیمارستان در مقطع لیسانس طراحی و تجزیه و تحلیل سیستم انباداری تحقیق كتابخانه‌های الكترونیكی در كشورهای دیگر تاریخچه اندازه گیری در جهان موضوعات پیشنهادی پایان نامه حقوق کتاب هر انچه باید در ارتباط با ابزار گوگل وب مستر تولز بدانید مبانی نظری و پیشینه تحقیق سرمایه فکری تحقیق منابع تغذیه سوئیچینگ پاورپوینت درس 10مطالعات اجتماعی پنجم ابتدایی پاورپوینت بازنگری در طرح توسعه و عمران (جامع) شهر بجنورد پاورپوینت طراحی فضای شهری تعالیم اسلام در مورد روابط زناشویی پاورپوینت سیستمهای دودویی پاورپوینت معرفی برخی از گیاهان روش جدید پشته سازی مكانی-زمانی حركت در تصاویر ویدیویی و استفاده از آن در شناسایی حالت چهره

👇کلمات کلیدی👇

مقولات عشر;پروژه;پایان نامه ;تحقیق;مقاله ;پژوهش;دانلود پروژه;دانلود پایان نامه ;دانلود تحقیق;دانلود مقاله ;دانلود پژوهش