دانلود مقاله نقش مدیران در بازشناسی عناصر موثر بر برنامه درسی ملی | accused | 3490

دانشجوی محترم سلام و عرض ادب. در این پست فایل کامل دانلود مقاله نقش مدیران در بازشناسی عناصر موثر بر برنامه درسی ملی معرفی شده است. این فایل نسبت به سایر سایت ها جامع تر و با کیفیت بالاتری بوده پس پیشنهاد می کنم حتما از سایت ما دانلود بفرمایید. توجه: اگر رمز اینترنتی یا همان رمز دوم کارتتون رو در اختیار ندارید، باید برای پرداخت هزینه محصول آن را تهیه کنید. برای این منظور به عابر بانک مراجعه کنید.

١١٠ «. ﮐﻪ درﺧﻮاﺳﺖ دانلود مقاله نقش مدیران در بازشناسی عناصر موثر بر برنامه درسی ملی ﻣﺮا ﺑﭙﺬﯾﺮد ﺗﻮ » : ﺑﻄﻠﻤﯿﻮس دانلود مقاله نقش مدیران در بازشناسی عناصر موثر بر برنامه درسی ملی ﭼﻬﺎردﻫﻢ ﮔﻔﺖ ﻧﺎﻣﻪ را ﺑﻨﻮﯾﺲ و دانلود مقاله نقش مدیران در بازشناسی عناصر موثر بر برنامه درسی ملی ﺑﺮاي او ﺑﻔﺮﺳﺖ و اﮔﺮ وي دانلود مقاله نقش مدیران در بازشناسی عناصر موثر بر برنامه درسی ملی درﺧﻮاﺳﺖ را ﺑﭙﺬﯾﺮد و دانلود مقاله نقش مدیران در بازشناسی عناصر موثر بر برنامه درسی ملی ﺑﻪ «. اﺳﮑﻨﺪرﯾﻪ ﺑﯿﺎﯾﺪ ﺑﺪون دانلود مقاله نقش مدیران در بازشناسی عناصر موثر بر برنامه درسی ملی ﺗﺮدﯾﺪ ﺑﺎ ﻗﺸﻮن ﺧﻮد ﺧﻮاﻫﺪ آﻣﺪ

دانلود مقاله نقش مدیران در بازشناسی عناصر موثر بر برنامه درسی ملی

ارتباط با ما

... دانلود ...

عنوان محصول: دانلود مقاله نقش مدیران در بازشناسی عناصر موثر بر برنامه درسی ملی

چکیده

با توجه به تحولات و واقعیت های دنیای امروز انتظار می رود كه مدیران مدارس قادر باشند هم سو و با هدف برنامه ریزی درسی ملی ، نیاز یاد گیرندگان را در سطح مدرسه و منطقه پاسخ دهند و در رابطه با دانش آموزان به بازشناسی عناصر موثر بر برنامه درسی ملی بپردازند. .برنامه درسی ملی واقع گرایانه مستلزم مشاركت تمام نیروهای اثرگذار و درگیر در مراحل گوناگون تصمیم گیری است.

در جامعه امروز می بایست به مراقبت و كنترل از استقرار زیر نظام درسی و مدیریت مدرسه پرداخت .مدیریت و یادگیری دو مفهوم به هم گره خورده است و مدیران مدارس با بهره گیری از رویكرد همه جانبه و مبتنی بر همكاری می توانند زمینه های ایجاد تغییر" فرهنگ مدارس " را فراهم نمایند در چنین شرایطی مدیریت مدرسه درحكم فرایند آزاد سازی انرژی ، هوش و مشاركت اجتماعی مدرسه است و با ظرافت و دقت ، تغییرات را با هدف ملی هم سو می كند.

معمولاً برنامه های درسی از عناصری تشکیل شده اند که ترکیب وهماهنگی مناسب آنها در کنار یکدیگر مؤفقیت یک برنامه درسی را تضمین می کند با توجه به اینکه دربسیاری از موارد برنامه درسی از فهرستی از هدفهای آموزشی ومطالبی که در مدارس باید تدریس شود تجاوز نمی کرد؛ درسالهای اخیر مفهوم برنامه درسی گسترش یافته است، تا آنجا که برنامه تفصیلی کلّیۀ فعالیتهای یادگیری یادگیرنده،انواع وسایل آموزشی،پیشنهاداتی در مورد راهبردهای یاددهی- یادگیری وشرایط اجرای برنامه را شامل شده است. مدیران در این میان نقش بسزا و تعیین کننده ای دارند .آنها در بازآموزی و بازشناسی عناصر موثر بر برنامه درس ملی در جهت شناخت دانش آموزان و معلمین نقش تعیین کننده ای دارند. در مقاله حاضر به بررسی دقیقتر این مقوله و همچنین برنامه ریزی درسی و جایگاه آن در نظام آموزشی می پردازیم.

مقدمه

درباره ی عناصر یا اجزای برنامه درسی میان صاحب نظران برنامه ریزی اتفاق و اجماع وجود ندارد و دامنه وسیعی را از یک تا نه عنصر در بر می گیرد.مثلا:

آیزنر عناصر برنامه درسی درسی را شامل هدف ، محتوا ، انواع فرصت های یادگیری، سازماندهی محتوا ، روش ارائه پاسخ و ارزشیابی می داند.

اش برنامه ریزی درسی را به پنج مرحله شامل : چارچوبی از مقدمات و مفروضات ، اهداف عمومی و اختصاصی ، محتوا و ماهیت موضوع ، روش ها و محیط های یادگیری و ارزشیابی می داند.

- کلاین عناصر برنامه درسی را شامل 9 عنصر می داند : اهداف ، محتوا ، راهبردهای یاددهی- یادگیری ، مواد و منابع ، فعالیت های یادگیری فراگیران ، روش های لرزشیابی ، گروهبندی فراگیران ، زمان و فضا مجموعه فعالیت هایی که در برنامه ریزی درسی صورت می پذیرد شامل طراحی برنامه درسی و تدوین برنامه درسی است .

در طراحی بایستی جهت گیری های برنامه درسی مشخص باشد .

👇محصولات مشابه با دانلود مقاله نقش مدیران در بازشناسی عناصر موثر بر برنامه درسی ملی👇

مقاله برنامه درسی مدیریت خرید و انبارداری دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق ارزیابی میزان همخوانی برنامه درسی قصد شده مبانی نظری و پیشینه تحقیق با موضوع عوامل موثر در موفقیت مدیران و آموزشی پرسشنامه تربیت شهروندی در برنامه درسی استفاده از علم روانشناسی در برنامه ریزی درسی پاورپوینت مقدمه ای بر برنامه ریزی آموزشی و درسی تاثیر فناوری اطلاعات و ارتباطات در برنامه درسی پاورپوینت جزوه درسی برنامه سازی پیشرفته به زبان C اهداف برنامه درسی فارسی در پایه پنجم ابتدایی

👇محصولات تصادفی👇

دیوایدر مراحل انتخاب مشاور عامل چهارم پاورپوینت مدیریت خرده فروشی، عمده فروشی و تدارکات بازار (فصل نوزدهم كتاب اصول بازاریابی كاتلر) تحقیق شبکه GSM چگونه دانش آموزان را به کمک آموزگار مربوطه به استفاده از کامپیوتر علاقه مند نموده و درس کار و فناوری را برایشان جذاب تر کنم لیست دروس رشته مدیریت صنعتی کتاب مبلمان برای قرن 21 (زبان اصلی) پروژه کارآفرینی احداث باغ پسته (به مساحت 50 هکتار) کتاب انگلیسی (1)و(2) مجموعه روابط و فرمول های درس مکانیک سیالات 2 رشته مکانیک به صورت خلاصه مقیاس معنا در زندگی استگر و همکاران (MLQ) (2006) جرم و کامپیوتر دانشگاه مجازی تحقیق در مورد اهمیت معاد دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اعتیاد به مواد مخدر دانلود پاورپوینت سیستمهای اطلاعات مدیریت 295 اسلاید

👇کلمات کلیدی👇

دانلود مقاله ;نقش مدیران ; بازشناسی ;عناصر موثر ; برنامه درسی ملی